پیام سلامت

   

" هفته  سلامت  مبارک "

 غلبه  بر دیابت با اصلاح  سبک  رندگی امکان پذیر است.

یک تجربه یک تحلیل

10 / 10
از 1 کاربر

طلاق یعنی بحران

نیلوفر زن مطلقه 50 ساله  بدون فرزند بعلت اعتیاد و خیانت همسرش از وی جدا شده  است او طلاق را  یک بحران معنی می کند  و تجربه  خود را اینگونه  شرح  می دهد :

" ما بحران رو گذروندیم بعد از اون تنهایی میاد سراغتون و به قدری مشغله فکری تون بالا میره و بعد معضلات فکری تون زیادتر  میشه و من فکر میکنم که لحظه لحظه زندگی بیش از قبل از طلاق غم و اندوه بگیره ... "

طلاق همانند یک بحران ازبین برنده آرامش است. از مهمترین ویژگی های بحران ، گسیختگی و نا آرامی وضعیت فرد بحران زده است. بطوریکه ، کلیه امور فرد را تحت شعاع قرار می دهد. بعبارت دیگر ، پیامد های ناشی از بحران را صرفاً منفی درک کرده و پایان دهنده نابهنگام و ناخواسته ای در پی دارد. بطوریکه ، مدیریت مسایل و مشکلات پس از این " از بین رفتگی " بیش از حد تصور و درک و توان زن پس از طلاق است. بنابراین ، استیصال و واخوردگی ناشی از ناامیدی به ساختن مجدد آینده از پیامد های درک شده ای است که  طلاق را مفهوم می سازد.

 

نوشتن دیدگاه

ندا. ز :
7 0
پنجشنبه 6 آذر 1393 من هم با نظر فرد موافقم برای شخص خودم این تجربه کاملا ملموس هست.
یاور :
12 0
یکشنبه 16 آذر 1393 بزرگی میگوید: "تنهایی تعمت و عذابی از دنیای ماست !" این حس تنهایی از آن جنس احساساتی است که انسانها باید یکبار هم که شده درباره علل بروز آن عمیقا تفکر کنند! چه مجرد باشند ، چه متاهل باشند و چه مطلقه!
پاسخ به یاور :
4 0
سپاس از مشارکت و بیان نکات ارزشمند شما.
* نام
   ایمیل
* متن